Jesteś tutaj:
Dodano 2016-06-07 09:07:59 przez RSOZ Rzeszów
W Szkole Muzycznej nr 1 w Rzeszowie odbyło się spotkanie pt. "Kochamy czworonogi". Uczestnikami byli uczniowie klasy drugiej. Wolontariuszka Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt rozmawiała z uczniami o odpowiedzialności, jaka się wiąże z posiadaniem zwierzęcia, o tym dlaczego niektóre zwierzęta stają się bezdomne i co się z nimi potem dzieje. Opowiedziała im o miejskim schronisku Kundelek oraz o tym, dlaczego warto adoptować zwierzę ze schroniska i jak się potem takim zwierzątkiem opiekować.
Dodano 2016-06-05 12:09:28 przez RSOZ Rzeszów
Problematyczne zdania z artykułu w GW:
"Warunki w schroniskach - w 11 losowo wybranych i skontrolowanych gminach - się poprawiły."
Nie można mówić, że się poprawiły, skoro nie wiadomo, jakie były wcześniej, ponieważ NIK ich wcześniej nie kontrolował.
Czy w ogóle można budować jakikolwiek obraz sytuacji, gdy za próbę bierze się 0,4% jednostek samorządu?
Dodano 2016-06-05 11:48:22 przez RSOZ Rzeszów
Dodano 2016-05-30 22:50:53 przez RSOZ Rzeszów
Zapewnienie opieki weterynaryjnej zwierzętom biorącym udział w zdarzeniach drogowych należy do działań, które powinny być uregulowana w programach opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Znowu: orzecznictwo jest podzielone, czy dotyczy to zwierząt bezdomnych czy też wszystkich (włączając dzikie) - II SA/Op 253/15 vs II SA/Gl 740/15.
EDIT: Najnowszy wyrok NSA zdaje się to rozstrzygać!
Tam, gdzie możliwe są interpretacje i przerzucanie się odpowiedzialnością pomiędzy urzędnikami, cierpią zwierzęta. Czy jednak to gminy powinny być odpowiedzialne za zwierzęta dzikie?
Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym artykułem, który dotyczy właśnie kwestii opieki nad zwierzętami dzikimi, głównie biorącymi udział w zdarzeniach drogowych.
Dodano 2016-05-29 10:47:16 przez RSOZ Rzeszów
Uwagi do propozycji stanowiska NIK
w zakresie możliwości podjęcia przez gminę uchwały
o dofinansowaniu sterylizacji psów i kotów
posiadających właścicieli
[...]
NIK przyjmując, że samorząd może swobodnie tworzyć prawo, niezależnie od delegacji ustawowej, promuje bezprawie. Stanowisko NIK w tej sprawie jest od miesięcy niezrozumiałe, natomiast nawoływanie samorządów do przyjmowania niezgodnych z prawem uchwał jest karygodne i stawia pod znakiem zapytania kompetencje tego organu jako organu kontroli.
Załączniki
Opis | ||
nik-propozycja-stanowiska-dopuszczalnosc-sterylizacji-psow-i-kotow-ktore-posiadaja-wlascicieli.pdf | pobierz |